Ultra nízkoenergetické domy

Pojem nízkoenergetický dom je v súčasnosti často marketingovo podceňovaný. Výrazom nízkoenergetický dom sa neprávom označujú stavby, ktoré sú z pohľadu spotreby tepla na vykurovanie úspornejšie oproti súčastným stavbám. 

Úspora financií ale nie je jediným dôvodom, prečo sú nízkoenergetické domy lepšie ako tie klasické murované. Užívateľov pasívneho bývania väčšinou tiež spája láska k prírode. Pasívne bývanie je totiž ďaleko šetrnejšie k našej planéte, pretože k svojej prevádzke nepotrebuje toľko prírodných zdrojov ako klasické domy.

Energetická spotreba
Energeticky úsporný dom50 – 70 kWh/m2 za rok
Nízkoenergetický dom15 – 50 kWh/m2 za rok
Energeticky pasívny dom 5 – 15 kWh/m2 za rok
Nulový dom 0 – 5 kWh/m2 za rok
nízkoenergetický dom

Nízkoenergetické rodinné domy

Plánujete si zaobstarať rodinu a chceli by ste svoje deti vychovávať v energeticky nenáročnom dome? Investujte do nízkoenergetických rodinných domov a nebudete ľutovať. Prezrite si projekty našich nízkoenergetických domov.

Ultra Nízkoenergetické domy (vzhľadom k požadovaným vlastnostiam najčastejšie drevostavby) sú považované za nízkoenergetické ak dosahujú ročné mernej potreby tepla na vykurovanie do 50kWh). Sú kombináciou výborne skombinovaných stavebných materiálov, tepelne-izolačných výplňových otvorov a fungujúcej vzduchotechniky.

Tepelné vlastnosti nízkoenergetických rodinných domov

Nízkoenergetické domy vo veľkej miere využívajú riadené vetranie so spätným získavaním tepla zo tzv. rekuperácie vzduchu. U týchto domov nesmie byť výsledná hodnota výmeny vzduchu väčšia než 1,0 h-1. Nie každý nízkoenergetický dom však musí mať rekuperáciu vzduchu. Každý dom sa musí riešiť individuálne. Predovšetkým zaleží na type a tvare domu, ale aj na podnebí, v ktorom sa dom bude stavať. Z pravidlá podkrovné domy sú na tom so spotrebou tepla na vykurovanie lepšie ako prízemné, je to spôsobené predovšetkým tým, že prízemný dom má väčšiu podlahovú plochu, ktorú je potrebné vykurovať, pričom podkrovný dom má ochladzovanú podlahu iba na prízemí.

Stavba kvalitnej nízkoenergetickej drevostavby

Cieľom každého človeka je postaviť si kvalitný nízkoenergetický dom, ktorý bude zabezpečovať nízkoenergetickú prevádzku a ktorý bude spĺňať všetky nároky na kvalitné a komfortné bývanie. Obráťe sa na spoľahlivého partnera a nechajte si postaviť váš nizkoenergetický dom na kľúč.