Životnosť drevodomu

V súčasnosti sú výhody drevených stavieb, najmä montovaných domov celkom známe. Majú veľmi dobré tepelno - izolačné vlastnosti a tým sú predurčené pre nízkoenergetické domy či priamo pre pasívne domy.

Prečo práve drevodomy a prečo bývať v ultra nízkoenergetickom montovanom dome?

Drevodomy môžu byť dnes po architektonickej stránke veľmi pôsobivé a úplne rovnocenné murovaným domom. Použitie dreva pre stavbu moderných rodinných domov veľmi dobre vyhovuje súčasným požiadavkám na funkčnosť a finančnú dostupnosť bývania.

Životnosť drevodomu je závislá na kvalite vykonaných detailov, kvalite použitých materiálov, ale predovšetkým na miere následnej starostlivosti o dom!

Prečo práve drevodom? 

Správne navrhnuté a realizované moderné drevodomy majú množstvo výhod, najmä v oblasti šetrnosti k životnému prostrediu pri výstavbe, užívaní, ale aj pri likvidácii drevostavby.

Ďalšou jasnou výhodou je rýchlosť stavby, ktorú murovacie technológie nikdy nemôžu dosiahnuť. Život v drevenom dome je pocitovo veľmi príjemný, stena nechladí, priestor je rovnomernejší ohrievaný a nábeh teploty je veľmi rýchly.

Štatistická životnosť drevostavby sa uvádza podľa účelu štatistiky 70 až 100 rokov. Ďaleko dôležitejšie ako fyzická životnosť je životnosť morálna, teda ako dlho je schopná stavba uspokojovať nároky na ňu kladené.

Životnosť drevostavby sa plne vyrovná domu murovanému a v mnohých ďalších parametroch ho dokáže aj výrazne predstihnúť.

Životnosť drevostavby predstavuje bezstarostné bývanie po niekoľko generácií, garantované vďaka modernému technickému riešeniu s minimálnymi nárokmi na údržbu zo strany používateľa.

Splňte si svoj sen o kvalitnom bývaní

Drevostavba môžete môže byť navrhnutá z radu typových projektov na kľúč alebo vám zrealizujeme projekt individuálne podľa vašich prianí a predstáv.

Drevodom ako hrubá stavba vznikne v priebehu niekoľkých dní, a to bez ohľadu na ročné obdobie. Mokrý proces je úplne vylúčený. Preto už neplatí odporúčanie, že dom musí pred nasťahovaním určitú dobu zrieť a vysychať.

drevodom a jeho životnosť