Riadené (nútené) vetranie, rekuperácia v nízkoenergetickom dome

Vetranie zaisťuje prívod čerstvého vzduchu s využitím rekuperačnej jednotky, ktorá odpadový vzduch odvádza z domu a naopak dovnútra privádza vzduch čerstvý. Vo výmenníku pritom dochádza k výmene tepla, nedochádza tak k výrazným tepelným stratám.

Rekuperácia pre nízkoenergetický montovaný dom

Nízkoenergetický dom s rekuperáciou tepla

S modernými stavebnými materiálmi je možné realizovať nízkoenergetický dom len s minimom technologických prvkov. Jediné čo každý pasívny dom potrebuje, je aktívna vetranie s rekuperáciou tepla.

Rýchla a kvalitná inštalácia pre maximálnu spokojnosť zákazníkov

Od pohodlného vetrania s rekuperáciou tepla očakávajú zákazníci 'stále čerstvý čistý vzduch' s úsporou nákladov na vykurovanie. To zabezpečí iba fungujúci systém, ktorý vyžaduje odborný návrh a inštaláciu rovnako ako kvalitnú rekuperačnú jednotku a zodpovedajúce rozvody vzduchu.

Rekuperácia je v súčasnej dobe veľmi obľúbený spôsob vetrania domov, ktorým disponujú  nízkoenergetické domy, či už klasické alebo montované domy.

 Výhody rekuperácie vzduchu

Najčastejšie podloženou výhodou vetracích systémov s rekuperáciou tepla je vysoká kvalita vzduchu v obytných miestnostiach, čo ocenia nielen alergici a astmatici. S úsilím si udržať doma teplo, rad domácností zle alebo málo vetrá. Pri bývaní v meste, je vetranie sprevádzané aj istým nepríjemným pocitom nielen kvôli vonkajšiemu hluku, ale aj kvôli prachu a splodinám z áut. 

Tieto škodliviny môže vyriešiť práve rekuperácia. Vďaka nej je do miestnosti neustále privádzaný čerstvý vzduch, ktorý je cez filtre zbavený všetkých škodlivín, prachu, hmyzu a iných nečistôt z vonkajšieho prostredia.

Rekuperácia vzduchu predstavuje v dnešnej dobe veľmi moderné a dostupné riešenie, vďaka ktorému sa obyvatelia montovaného domu budú cítiť lepšie a to hlavne vďaka kvalitnému vzduchu v miestnosti.