Nízkoenergetické montované domy - úspora aj komfortné bývanie

Chcete bývať vo vlastnom dome? Ušetriť na nákladoch za energie? A ešte k tomu byť šetrný k životnému prostrediu? Potom nasledujte viditeľný trend v súčasnom staviteľstve, ide o úsporné stavanie respektíve "úsporné bývanie", kedy úspory prichádzajú primárne na platbách za energie. Vďaka energeticky úsporným stavbám, ako sú napr nízkoenergetické montované domy z dreva, uľavíte ako vašej peňaženke, ale aj u životnému prostrediu.

Nízkoenergetické montované domy

Nízkoenergetické domy sú najmenej náročné na výstavbu a aj v prípade, že sa rozhodnete pre menšiu lacnejšiu montovanú drevostavbu, aj tak získate energeticky úsporný dom s výhľadom úspor v budúcnosti.

Nízkoenergetické domy

Tepelné straty bežne stavaných domov začali neúnosne narastať, nízkoenergetické domy sú odpoveďou na tento problém. Ročná spotreba tepla na vykurovanie je u nízkoenergetického domu do 50 kWh / m2.
Teda laicky povedané, nízkoenergetická moderná drevostavba vás na nákladoch za energie môže stať 4x menej ako starší dom so starým kotlom.

Nízkoenergetické domy sú dobrou voľbou, nielen kvôli úsporám

Život v nízkoenergetickom montovanom dome nemusí prinášať len ekonomické výhody, pri správnom procese výmeny vzduchu tiež zlepšenie vášho zdravia vďaka filtrácii vzduchu, ktorá ho zbavuje nečistôt, prachu a alergénov. Dýchate iba čerstvý vzduch, nemusíte sa báť vlhka alebo plesní, ktoré často trápia obyvateľov rekonštruovaných panelových domov alebo všeobecne zle vetraných domov. Nízkoenergetické domy môžu mať vďaka kvalitným oknám aj dostatok presklených plôch, kedy vieme, že denné svetlo má aj nesporné zdravotné výhody, predchádza depresiám, pozitívne ovplyvňuje našu náladu a psychiku, je nevyhnutné pre tvorbu vitamínu D a vápnika v ľudskom tele.