Montované drevostavby a ich výstavba

Montované drevostavby a ich výstavba

Rýchlosť výstavby drevodomov je takmer vždy silným argumentom. Jej význam však ešte rastie v prípade drevostavieb z montovaných panelov, ktoré držia v tomto smere prvenstvo. Na pozemku môže dom vyrásť v podstate zo dňa na deň. Ako je to možné?

Kľúčom je vlastne jednoduchosť, ktorá vstupuje do celého procesu stavby domu od začiatku výroby po realizáciu na pozemku. Zložité a hektické montovanie objektu až na mieste nahrádza zostavenie jednotlivých panelov domu už v teple výrobnej haly. Potrebná technika zaisťuje montáž panelov v horizontálnej polohe na hydraulických stoloch, takže presnosť je dotiahnutá do maxima. Vyradenie klimatických vplyvov tiež zohráva svoju úlohu. Žiadny stres, že by mohli konštrukčné prvky zvlhnúť, tlak na rýchlosť a ďalšie.

Výstavba drevostavby bez zbytočných komplikácií

Je potrebné dostatočné ťažká technika, ktorá si s pripravenými panelmi nemalej veľkosti a hmotnosti dokáže poradiť, potom však všetko beží ako po masle a celý proces pripomína stavebnicu.

S kým stavať drevostavby?

Stavba novej drevostavby je veľké životné aj finančné rozhodnutia, preto by sme si mali zvoliť kvalitného dodávateľa, ktorý nám ju postaví tak, aby bola kvalitne vykonaná, mala dlhú životnosť a aby sme mali potrebné záruky.