Montované domy: všetko čo potrebujete vedieť

Niektorí majitelia domov snívajú o svojom vlastnom bývaní, ale nechcú vynakladať čas a náklady potrebné na riadenie architektov, inžinierov a stavebných robotníkov potrebných na stavbu domu. Montované domy sú skvelou alternatívou k tradičným domom navrhnutým a postaveným na kľúč. Sú nákladovo efektívne a môžu vám ušetriť veľa času a starostí.

Montované domy: všetko čo potrebujete vedieť

Čo to vlastne montovaný dom je?

Montovaný dom je taký, ktorý je postavený vo vnútri v továrenskom prostredí. Hotové časti sa zakryjú a prepravia na miesta, kde ich staviteľ zmontuje. Montovaný dom nie je mobilný dom; je to jednoducho dom, ktorý je postavený mimo lokality. Tieto domy sa často nazývajú drevodomy, systémovo postavené alebo prefabrikované domy.

Panelové domy sa stavajú rýchlejšie

Podľa miestnych stavebných predpisov zvyčajne strávite pri stavbe tradičného domu 6 až 12 mesiacov, kým sa nasťahujete. Zato panelové domy môžu byť dokončené už za pár týždňov.

Montované domy používajú prefabrikované panely na stavbu prvkov, ako sú steny, stropy alebo strecha. Panely sa vyrábajú v špeciálnych továrenských podmienkach, aby sa dosiahol vysoký výkon a izolácia. Ide o veľmi rýchlu stavebnú metódu, ktorá potrebuje len niekoľko dní na montáž na mieste, v závislosti od veľkosti projektu.

Od jednopodlažných domov až po dvojpodlažné domy ponúkame rozmanitú škálu štandardných  riešení komponentov bývania, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

V závislosti od individuálnych špecifikácií naše montované domy spĺňajú štandardy nulových domov A0.

Použitím modernej technológie sme schopní vyrobiť komponenty pre váš domov v priebehu niekoľkých dní. Náš proces umožňuje vysokú rýchlosť a efektivitu a zaisťuje, že kľúče od vášho nového domova dostanete rýchlejšie, pričom vám poskytne zdravú, teplú a vysokokvalitnú stavbu.

Vyberajte montované domy na kľúč z našej ponuky typizovaných pasívnych domov