Moderné montované konštrukcie

Rovnakým spôsobom sa zhotovujú ako veľkorozmerné diely obvodového plášťa (väčšinou už vrátane otvorových výplní, s predpripravenými vstupmi a priechodmi energetických rozvodov a dokonca aj s interiérovými obkladmi stien), tak vnútorné priečky, stropné (podlahové) prvky a jednotlivé časti krovu budúcej strechy. 

V prípade niektorých montovaných domov na kľúč sú súčasťou dodávky schodiská, podlahové krytiny, obklady stien. Hotové prefabrikované panely sa jednoducho dopravia na stavbu a zostaví sa z nich hrubá stavba. Výhodou je, že na vlastnú montáž suchou cestou nemá vplyv nepriazeň počasia, hoci aj tu samozrejme platia rovnaké normy na kvalitu a technické prevedenie ako u murovaných stavieb. 

Zákazníci mimo iného oceňujú tiež veľmi krátke dodacie termíny. Pod pojmom montovaná sa označuje stavba, ktorej steny, strešné a ďalšie konštrukčné prvky sú vopred pripravené vo výrobnom závode a následne zmontované až na mieste stavby.

Montované domy sa vyrábajú a stavajú prakticky rovnakou technológiou, rozdiel je len v hrúbke panelov podľa hrúbky izolácie.

montované domy